Podaj numer telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą!
Lub zadzwoń do nas:
+48 71 372 47 90
Close
Zadaj pytanie!
1
Roztwór octu winnego to magiczny eliksir przedłużający życie kwiatów. Na każdy litr wody wsypujemy dwie łyżeczki cukru i dodajemy dwie łyżki octu winnego. Ocet hamuje rozwój bakterii, odpowiadających za gnicie, a cukier dodaje naszym kwiatom wartości odżywczych.
2
Podobno miedziana moneta wrzucona do wody daje to samo, co cukier.
3
Jeśli wasze kwiaty już troszeczkę podwiędły, wrzućcie do wazonu tabletkę aspiryny. Dzięki temu szybko "ożyją"!
4
Łodygi bzu przed włożeniem do wazonu należy dokładnie obskrobać i obrać końce z małych listków, dzięki temu zwiększymy powierzchnię chłonną. Dodatkowo dzięki temu unikniemy listków gnijących w wodzie, co uśmierca nasz bukiet.
7
Nie powinniśmy stawiać kwiatów obok owoców, gdyż te wydzielają etylen, powodujący więdnięcie – szczególnie róż!
9
7up lub Sprite dodany do wody zapobiega jej mętnieniu i dostarcza kwiatom składników odżywczych, dzięki temu dłużej postoją.
5
W gorący dzień, jeśli nie możecie zapewnić kwiatom odpowiednio chłodnej temperatury, wrzućcie do wazonu kilka kostek lodu – momentalnie poprawi się ich wygląd.
6
Dobrym sposobem na przedłużenie żywotności kwiatów ciętych jest dodanie do wazonu pół kieliszka czystej wódki. Zapobiegnie ona rozwojowi bakterii i dostarcza substancje odżywcze.
8
Jeśli chodzi o róże, przed włożeniem ich do wazonu należy zanurzyć końce łodyg na 2 minuty we wrzątku, lub opalić ich końcówki.
10


kąpieli warto trzymać je w lekkim roztworze soli (około 5 g na litr wody).
Róży lubią słoną
wodę. Po gorącej

Co zrobić, aby kwiaty szybko nie zwniędły?

Made on
Tilda